Дортмунд надви трудно Хановер (видео)

18:34
Борусия Дортмунд постигна трудна победа с 3:2 като гост на Хановер 96 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Успехът доближи момчетата на Юрген Клоп само на 5 точки до зона "Европа". Вестфалци бяха в серия от три поредни срещи без отбелязан гол, но днес "влязоха в час" и зарадваха своите над 10 000 фенове, които бяха заели места на "HDI Арена".

Мачът беше решен в рамките на шест минути през второто полувреме и то в момент, в който "96" доминираше. Дотогава резултатът беше 1:1 след голове на Пиер-Емерик Обамеянг в 19-ата минута и на Ларс Щиндъл в 31-ата минута. В рамките на 360 секунди обаче преотстъпеният от Борусия Леонардо Битенкурт си изкара два жълти картона и в 55-ата минута беше изгонен. Малко преди това Матс Хумелс беше изчистил с глава от голлинията удар, който беше напът да даде преднина на Хановер за 2:1.

Гостите набързо се възползваха от численото си превъзходство и в 57-ата минута Шинджи Кагава вкара за 2:1 след пас на Марко Ройс. След още четири минути японецът сложи топката на глава на Обемеянг за 3:1. В 80-ата минута Ройс пропусна окончателно да убие интригата, след като стреля в гредата. Силите на футболистите в червено стигнаха само за още един гол, отново дело на капитана им Ларс Шиндъл, който в 82-ата минута намали на 2:3 и направи инфарктни заключителната част на срещата.