Надал ще е следващият съперник на Григор

18:16
Защитаващият титлата си от миналата година Рафаел Надал ще бъде съперник на Григор Димитров в 1/4-финалната фаза на турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

По-рано днес българският тенисист победи Стан Вавринка в три сета, докато Надал нямаше никакви проблеми срещу Симоне Болели и спечели с 6:2, 6:2 за час и 12 минути игра.

По този начин спортист номер 1 на България ще се изправи за 6-ти път в кариерата си срещу Рафа, като испанецът е спечелил всички 5 мача помежду им досега. За последно двамата играха на полуфиналите на Мастърса в Рим, когато носителят на 14 титли от Големия шлем даде едва 4 гейма на своя съперник.

Двубоят между Надал и Димитров е насрочен за трети на корт "Маноло Сантана" и ще започне не по-рано от 16:30 часа българско време.