Започна церемонията по закриването на Европейските игри

20:45
На Олимпийския стадион в Баку започна официалната церемония по закриването на първите Европейски игри. България завърши на 27-мо място в общото класиране по медали.

Първите в историята игри на европейската общност се проведоха в последните 16 дни в столицата на Азербайджан, като българските спортисти завоюваха още 10 медала. Най-големият успех дойде от сестрите Габриела и Стефани Стоеви, които спечелиха титлата в турнира по бадминтон на двойки. Страхотно се представи и мъжкият национален отбор по волейбол, който спечели сребърен медал, като същото отличие ни донесе още борбата, самбото и стрелбата. 5 бяха бронзовите отличия за България. Победител в класирането по медали стана Русия, а Азербайджан и Великобритания допълниха тройката.

Официалната церемония по закриването започна в 19:10 часа българско време на Олимпийския стадион в Баку, а честта да носи българското знаме има златната Стефани Стоева.