Фиорентина разби Фрозиноне и отново оглави Серия "А"

16:29
Отборът на Фиорентина прегази като домакин с 4:1 новака в първенството Фрозиноне. Играчите на Пауло Соуса нямаха абсолютни никакви проблеми с това да се справят със съпротивата на един от аутсайдерите в шампионата. Пред пълните трибуни на своя „Артемио Франки” домакините решиха изхода на двубоя още през първото полувреме след попадения на Анте Ребич (24’), Гонсало Родригес (29’), Кума ел Бабакар от дузпа (31’) и Марио Суарес (43’).

През втората част гостите успяха да стигнат до почетно попадение дело на Алесандро Фрара в 87-ата минута. За Фрозиноне българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка и не влезе в игра до края на мача.

С осмата си победа през сезона „виолетовите” събраха актив от 24 точки, с което си върнаха и лидерската позиция в класирането. За Фрозиноне пък ситуацията става все по-тежка, тъй като тимът воден от Роберто Стелоне заема 17-ата позиция в класирането с актив от 10 точки.