Астана на Мъри отново шампион след невероятна драма

13:36
Българският треньор Станимир Стоилов изведе Астана до втора поредна шампионска титла на Казахстан, след като неговият отбор се наложи драматично като домакин на Актобе в мач от последния кръг на местното първенство.

Воденият от Мъри тим стигна до победа с 1:0 с инфарктен гол две минути преди края на двубоя. В герой за Астана се превърна конгоанският нападател Жуниор Кабананга.

Актобе, където начело е бившият треньор на ЦСКА Йоан Андоне, остана с човек по-малко на терена, след като в 85-ата минута Сергей Хижниченко получи червен картон.

Така Астана финишира на първо място в класирането с 46 точки, само с една повече пред Кайрат