Шалке 04 надви Хановер 96 като домакин

09:57
Отборът на Шалке 04 записа успех като домакин с 3:1 над Хановер в първи мач от 15-ия кръг в немската Бундеслига. По този начин „кралскосините” прекъснаха серията си от пет поредни мача без победа в първенството.

Играчите на Шалке стигнаха до успеха, след попадения през второто полувреме. Йоханес Гайс даде преднина на домакините в 51-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 73-ата минута голмайсторът на тима Клаас-Ян Хунтелаар покачи на 2:0, а осем минути по-късно Ханове намали чрез Алан Сен-Максимин. Радостта на гостите обаче трая твърде кратко, след като в ответната атака Франко ди Санто сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 за Шалке.

С успеха възпитаниците на Андре Брайтенрайтер се изкачиха до четвъртата позиция в класирането с актив от 24 точки. Хановер остава на 14-та позиция с 14 пункта.