Наполи е зимен шампион в Серия А (видео)

18:03
Наполи разгроми Фрозиноне с 5:1 като гост в среща от 19-я кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Паоло Талиавенто.

Раул Албиол изведе гостите напред в резултатата с гол в 20-та минута, а асистенцията бе дело на Жоржиньо.

Десет минути по-късно топреализаторът на Наполи Гонсало Игуаин реализира поредният си гол в Калчото, изпълнявайки точно дузпа.

Малко преди да изтече първият час игра Марек Хамшик направи резултата класически. Секунди по-късно Игуаин заби нов гол. В 71-та минута Маноло Габиадини наниза и пето попадение във вратата на безпомощните домакини.

Почетен гол за Фрозиноне реализира Саммарко в 81-та минута след асистенция на българина Александър Тонев.

Наполи събра 41 точки в актива си, измести Интер от първото място и се окичи с титлата зимен шампион в Серия А.