Дубъл за Мъри Стоилов в Казахстан

14:56

Воденият от българския специалист Станимир Стоилов Астана спечели и Купата на Казахстан. Във финалния мач срещу Кайрат Алмати момчетата на Мъри се наложиха с 1:0. По този начин Астана записа златен дубъл, след като наскоро завоюва и титлата.

Решителният мач във втория по престиж турнир в страната се игра при неприятни метеорологични условия. Силен снеговалеж, особено през втората част, значително затрудняваше двата състава и оказа влияние върху качеството на футбола.

Играчите на Астана владееха инициативата през първото полувреме, а в началото на вторите 45 минути комбинация между Неманя Максимович и Жуниор Кабананга, завърши с гол на последния - 1:0, който се оказа и победен.

В средата на втората част футболистите на двата състава сякаш отпаднаха физически и така темпото на двубоя падна. Опитите на Кайрат пък да се върне в мача не бяха увенчани с успех. В крайна сметка Астана триумфира.