Арсенал разпиля Базел като гост (видео)

23:46

Арсенал завърши на първо място в група "А" на Шампионската лига, след като постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването на Базел. В другия мач Лудогорец направи услуга на лондончани с равенството 2:2 срещу Пари Сен Жермен. Българският шампион не само си осигури класиране за Лига Европа, но и прати отбора на Арсен Венгер на върха.

Арсенал започна много активно гостуването си на Базел. Лондончани пресираха високо и натиснаха от самото начало. В осмата минута те поведоха след попадение на Лукас Перес. Алексис Санчес намери Гибс в наказателното поле, а той насочи топката към испанеца, който прати топката в опразнената врата за 0:1. Отборът на Арсен Венгер стигна до второ попадение в 16-ата минута, а голът бе идентичен на първия. След удар на Гибс вратарят на домакините отклони топката, но на крака на Перес, който отново бе пред празна врата и отново прати топката в мрежата. Към края на полувремето Базел заигра малко по-силно и стигна до две по-опасни ситуации, но резултатът на почивката остана 0:2.

В началото на второто полувреме Лукас Перес стигна до хеттрик и сложи край на интригата в срещата. Испанецът пак получи топката от Гиб и с нисък, силен удар се разписа. Малко по-късно Иуоби направи 0:4, след като Алексис Санчес подаде топката на Йозил, а германецът намери нигерийския талант.

Базел все пак стигна до почетен гол в 78-ата минута. Тогава влезлият като резерва Сейду Думбиа получи топката в наказателното поле, разходи се покрай защитата на Арсенал и техничко прати коженото кълбо в мрежата.