Барса с класика срещу Атлетик Билбао (видео)

19:16

Отборът на Барселона записа изразителна победа с 3:0 като домакин на Атлетик Билбао в мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Каталунците поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Пако Алкасер, който започна срещата като титуляр за сметка на Луис Суарес.

В 40-ата минута Лионел Меси покачи на 2:0 от пряк свободен удар от малък ъгъл. Вина за гола на аржентинеца имаше стражът на баските Горка Ирасиос, чиято намеса при изстрела на "десетката" на Блаугранас беше твърде неубедителна.

Крайният резултат оформи Алейкс Видал в 67-ата минута. С успеха си днес Барса запази второто си място във временното класиране с 45 точки и сведе до минимум преднината на Реал Мадрид на върха. Кралският клуб обаче е с два мача по-малко. Атлетик Билбао пък се смъкна на 8-а позиция с 32 точки.

All Goals & highlights HD - Barcelona 3-0... by ardit-miftari