Швеция се развихри срещу Беларус (видео)

21:34

Швеция записа изразителна победа над Беларус с 4:0 в двубой от световните квалификации в група "А". Мачът се игра в Стокхолм пред 30 000 зрители, като скандинавците вкараха един гол на съперника си през първото полувреме и три през второто.

Крилото на РБ Лайпциг Емил Форсберг даде преднина на домакините в 19-ата минута от дузпа и отново той покачи на 2:0 четири минути след почивката. Маркус Берг направи резултата класически в 57-ата минута, а в 77-ата Исаак Телин оформи крайното 4:0.

Така Швеция оглави класирането в групата с актив от 10 точки. Толкова имат и французите, които от 21:45 часа гостуват на Люксембург. В същата група България днес посреща Холандия, която има точка повече от представителния ни отбор и е на трето място в класирането.