Франция остава едноличен лидер в групата след успех над Люксембург (видео)

00:30

Представителният отбор на Франция запази лидерската си позиция в група "А" на световните квалификации в зона Европа след успех с 3:1 като гост над Люксембург.

Оливие Жиру откри резултата за петлите в 28-ата минута, но малко по-късно Орелиен Йоахим възстанови равенството с гол от дузпа. В 38-ата минута и вицешампионите на Европа получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Антоан Гризман отново изведе гостите напред. Крайният резултат оформи Жиру в 77-ата минута, като нападателят на Арсенал бе точен за втори път в мачa.

С този успех Франция остава еднолично на върха с актив от 13 точки, следван от Швеция с 10 и България с 9. Холандия заема 4-а позиция със 7 пункта, Беларус е 5-и с 2, а Люксембург остава на последната 6-а позиция с 1.