Виляреал се справи с Билбао (видео)

09:05

Отборът на Виляреал постигна втора поредна победа в първенството на испанската Примера дивисион. В среща от 31-ия кръг жълтата подводница се наложи като домакин с 3:1 над Атлетик Билбао.

Виктор Руис даде преднина на Виляреал още в 17-ата минута, но само три по-късно френският бранител на гостите Аймерик Лапорт възстанови равенството. В 47-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата след попадение на Седрик Бакамбю, а в 58-ата Адриан Лопес подпечата успеха за своя тим, реализирайки за крайното 3:1.

Иначе Виляреал трябваше да доиграе срещата в намален състав, след като в 74-ата минута Виктор Руис получи директен червен картон.

Със спечелените 3 точки играчите на Фран Ескриба се утвърдиха на петата позиция в класирането с актив от 54 пункта, с 4 повече от Билбао, който остава шести.