Барса три пъти е възкръсвала след 0:3 в първия мач

11:30

В сряда, от 21:45 часа българско време, предстои четвъртфиналният мач реванш от Шампионската лига между Барселона и Ювентус.

Каталунците загубиха с катастрофалното 0:3 първия двубой в Торино.

Ако ставаше въпрос за друг отбор, подобен дефицит би изглеждал като невъзможна задача за решаване. Но това е Барселона.

По-рано през тази календарна година възпитаниците на Луис Енрике доказаха, че за тях "невъзможното е несъществуващ термин в речника", след като удариха с 6:1 ПСЖ на "Камп Ноу" и заличиха напълно унизителното 0:4, случило се на "Парк де Пренс".

Тогава Барса написа история, тъй като нито един отбор не бе успявал да продължи в следващата фаза на евротурнирите, след като е паднал с такъв резултат в първия мач.

Сега, преди мача с Юве, статистиците извадиха три случая, в които Барса е възкръсвала след загуба с 0:3 в първи мач от евротурнирите.

Ето кои са те:

-  Купата на УЕФА 1977/78, трети кръг Ипсуич - Барселона 3:0; Барселона - Ипсуич 3:0 (победа за испанците след дузпи 4:1).

- Купа на носителите на купи 1978/79, втори кръг Андрелехт - Барселона 3:0; Барселона - Андрелехт 3:0 (победа за испанците след дузпи 4:1).

- Купа на европейските шампиони 1985/86, 1/2-финал Гьотеборг - Барселона 3:0; Барселона - Гьотеборг 3:0 (победа за Барса след дузпи 5:4).

Факт е, че през настоящия сезон Ювентус е допуснал само два гола в 9-те си мача от Шампионската лига. Но на "Камп Ноу", срещу Барса, всяка защита е изложена на огромна опасност.

Друг  интересен статистически детайл от историята. Треньорът на Юве Масимилиано Алегри има много горчив опит от сблъсъци с Барса, в които неговият отбор е взимал комфортен аванс в първия мач.

През сезон 2012/2013 воденият от Алегри тим на Милан бие Барса с 2:0 на "Сан Сиро" в първи осминафинален мач от турнира на богатите.

До 40-та минута на реванша Барса заличава аванса на "росонерите" с два гола на Лионел Меси. През втората част каталунците довършват започнатото, забивайки нови два гола за крайното 4:0, което ги праща в следващата фаза.

Като заключение, да, Ювентус е фаворит преди реванша в сряда. Но ако "Старата госпожа" подцени дори за момент Барса, ще попадне в огромна беда.