Рамос-Виньолас изхвърли Мъри от Монте Карло

16:22

Световният номер 1 в тениса Анди Мъри отпадна от Мастърса в Монте Карло, след като загуби от испанеца Алберт Рамос-Виньолас с 6-2, 2-6, 5-7 в мач от третия кръг на надпреварата.

Вчера Мъри успя да се справи в два сета с опитния Жил Мюлер, а днес започна силно срещата си срещу 15-ия поставен в схемата, като постигна четири пробива в първата част, за да я вземе с 6-2. Британецът обаче не бе стабилен на собствен сервис и това си пролича в първия сет, когато дой допусна два пробива и резултатът бе изравнен. В решаващия сет двамата отново често си разменяха пробиви, като в крайна сметка Рамос-Виньолас показа повече стабилност в решаващите моменти и затвори мача след 2 часа и 32 минути игра. По този начин Мъри отпадна от турнира и продължи с неубедителното си представяне от началото на годината.

На 1/4-финалите Рамос-Виньолас ще се изправи срещу хърватина Марин Чилич, който победи с 6-2, 7-6(0) 9-ия поставен Томаш Бердих.