Арсенал надви Ман Сити след продължения и ще играе с Челси на финала на ФА Къп (видео)

19:36

Отборът на Арсенал се класира за финала на ФА Къп, след като се наложи с 2:1 над Манчестър Сити. Редовното време на двубоя, който се игра на митичния "Уембли" пред 86 хиляди зрители, приключи при равенство 1:1, но с гол на Алексис Санчес в 101-ата минута артилеристите взеха превес срещу съперниците си и в крайна сметка ще спорят с Челси в решителния мач за трофея.

След нулево първо полувреме, Серхио Агуеро осигури предимство на гражданите в 62-ата минута. Яя Туре спря атака на лондончани и от своята половина даде пас на аржентинския нападател, който технично преодоля Петер Чех за 1:0. Малко по-късно обаче Начо Монреал възстанови равенството и върна надеждите на топчиите за място на финала. Крилото на артилеристите Алекс Окслейд-ЧемБърлейн направи добро центриране в наказателното поле на гражданите и Монреал без забавяне прати топката в мрежата на Сити - 1:1.

В оставащото време до края на редовното време на мача нов гол не падна и двата тима стигнаха до продължения. Разликата в резултата направи Алексис Санчес, който донесе победата на лондончани в 101-ата минута. Чилиецът се оказа най-съобразителен след центриране на Месут Йозил от свободен удар и отблизо разстреля вратата на небесносните.

Така Арсенал се класира за финала, където ще премери сили с градския си съперник Челси, който вчера отстрани Тотнъм след успех с 4:2. Артилеристите имат 12 победи в турнира и заедно с Манчестър Юнайтед са най-успешните отбори в надпреварата.

Финалният сблъсък ще се състои на 27-и май на "Уембли".

Арсенал - Манчестър Сити 2:1

0:1 Серхио Агуеро '62

1:1 Начо Монреал '71

2:1 Алексис Санчес '101