ЦСКА и Лудогорец не се победиха на "Армията" (видео)

20:01

ЦСКА София и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха 1:1 в най-интригуващия двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Мачът се игра на стадион "Българска армия" в столицата.

Армейците бяха по-добрият тим през първото полувреме, но не успяха да вкарат гол и всичко по-интересно в срещата се случи през втората част. Домакините поведоха с гол от спорна дузпа, реализирана от халфа Петрус Бумал в 65-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Хосе Паломино. Спорният момент в ситуацията бе дали топката се е ударила в ръката на Паломино в наказателното поле или извън него. Телевизионните повторения показаха, че ръката на аржентинския защитник се намира на повече от половин метър извън наказателното поле на разградчани.

Все пак тимът от Разград успя да изравни с попадение на Марселиньо четвърт час преди края, а резултатът 1:1 се запази до края.

Така Лудогорец остава убедителен лидер на върха в класирането с 69 точки, докато ЦСКА е 3-и с 53.

В следващия 30-и кръг на 29 април ЦСКА е символичен гост срещу Левски, а Лудогорец два дена по-късно посреща Черно море.

ЦСКА - Лудогорец 1:1

1:0 Петрус Бумал (дузпа) '64

1:1 Марселиньо '75