Реал си го изкара на Депортиво, вкара половин дузина на "Риасор" (видео)

00:10

Отборът на Реал Мадрид си изкара яда от загубата в Ел Класико на Депортиво Ла Коруня. Възпитаниците на Зинедин Зидан изнесоха голов спектакъл на "Естадио Мунисипал де Риасор" и спечелиха с 6:2.

Белите поведоха в резултата чрез Алваро Мората още в 1-ата минута. Малко по-късно Хамес Родригес удвои аванса на Кралския клуб, но в 35-ата минута Флорин Андоне намали на 1:2. В самия край на първото полувреме обаче Лукас Васкес отново увеличи преднината на Реал.

В 66-ата минута Родригес вкара втория си гол в срещата и покачи на 4:1, а в 78-ата Иско направи резултата 5:1. В 84-ата минута Мато Хоселу реализира още един гол за Депортиво. Крайният резултат оформи Касемиро в 87-ата минута.

Иначе Реал игра на "Риасор" без голяма част от основните си футболисти. Поради различни причини участие в мача не записаха Кристиано Роналдо, Тони Кроос, Серхио Рамос, Кейлър Навас, Лука Модрич, Даниел Карвахал и Карим Бензема, като първите трима останаха извън групата за гостуването в Ла Коруня.

Въпреки многото промени в стартовия състав обаче Реал успя да се върне на победния път и отново се изравни по точки с Барселона на върха в класирането. Белите обаче са с мач по-малко, но засега отстъпват първото място заради по-лоши показатели в преките битки с каталунския тим. Депортиво Ла Коруня пък остава на 16-а позиция с 31 пункта.

Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид 2:6

0:1 Алваро Мората '1

0:2 Хамес Родригес '14

1:2 Флорин Андоне '35

1:3 Лукас Васкес '44

1:4 Хамес Родригес '66