Ботев е първият финалист за Купата на България (видео)

20:00

Отборът на Ботев Пловдив се класира за финала на Купата на България, след като направи равенство 1:1 с Верея в реванша от полуфиналния двубой и победи с общ резултат 2:1.

Канарчетата имаха преднина от 1:0 след първата среща в Стара Загора, а в 35-ата минута на мача в Коматево успяха да я увеличат, след като Антонио Вутов се разписа с глава след добро подаване на Тодор Неделев.

Гостите все пак успяха да се върнат в мача в 61-ата минута чрез Васил Калоянов, който се разписа след центриране от корнер на Педро.

Възпитаниците на Александър Томаш обаче така и не съумяха да стигнат до втори гол, който щеше да ги изпрати на финал.

В крайна сметка Ботев се класира за мача за трофея на 24 май, където почти сигурно ще се изправи срещу Лудогорец, който победи Литекс с 4:0 в първия мач. Реваншът между разградчани и ловчанлии е утре.