Спърс и Раптърс бият в първия кръг на плейофите

09:00

Отборът на Сан Антонио Спърс се наложи над Мемфис Гризлис със 103:96 като гост и спечели с 4-2 серията от първия плейофен кръг в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

В третата четвърт Мемфис имаше преднина от 10 точки, но шпорите обърнаха развоя. Кауай Ленърд реализира 29 точки, Тони Паркър - 27, а Ламаркъс Олдридж завърши с дабъл-дабъл - 17 пункта и 12 борби. В полуфиналите Сан Антонио ще играе с Хюстън Рокетс.

Торонто Раптърс пък спечели със същия резултат 4-2 серията срещу Милуоки Бъкс в Източната конференция. Канадският тим бе гост в мач №6 и надви съперника си с 92:89.

Милуоки изоставаше с 25 точки в средата на третата четвърт и единствено успя да съкрати значително преднината на гостите. Янис Адетокумбо от отбора на елените стана най-резултатен в срещата с 34 точки, а Демар Дероузън вкара 32 за Торонто. В следващия етап Раптърс ще спорят с действащия шампион Кливланд Кавалиърс.