Голдън Стейт чака Хюстън или Сан Антонио във финала на Запад

09:57

Отборът на Голдън Стейт Уориърс се наложи над Юта Джаз със 121:95 в четвъртия мач от полуфинала в Западната конференция на НБА. "Воините" спечелиха и предните три срещи и вече очакват съперника си във финала.

В четвъртия мач, който се игра в Солт Лейк Сити, баскетболистите на Голдън Стейт решиха спора още в самото начало, спечелвайки първата четвърт с 22 точки разлика. В третата четвърт тя бе намалена на само пет точки, но гостите отново се разиграха и не дадоха шанс на съперника си. Дреймънд Грийн реализира трипъл-дабъл - 17 точки, 10 борби и 11 асистенции, а Стеф Къри добави 30 пункта, 5 борби и 7 завършващи подавания. За Юта Гордън Хейуърд отбеляза 25 точки, а Руди Гобер оформи дабъл-дабъл - 12 точки и 13 борби. Във финала Голдън Стейт ще играе с победителя от двубоя Хюстън Рокетс - Сан Антонио Спърс. Резултатът в момента е равен - 2-2.