Световният №1 оцеля след тежка битка срещу Клижан

19:37

Световният номер 1 Анди Мъри се класира за третия кръг на Ролан Гарос след трудна победа с 3-1 сета над словака Мартин Клижан. Въпреки че изоставаше със сет пасив, в крайна сметка Мъри стигна до успеха с 6-7 (3), 6-2, 6-2, 7-6 (3) в мач продължил близо 3 часа и половина.

След като двамата си размениха по един пробив в първия сет, 50-ят в света Клижан успя да поведе, печелейки тайбрека със 7-3. Лидерът в схемата обаче отговори мигновено, спечелвайки категорично следващите два сета, в които даде само четири гейма на своя съперник.

Това развитие на мача обаче не отказа Клижан, който започна много мобилизирано четвъртата част. Словакът реализира ранен пробив за 2-0, като впоследствие и затвърди преднината си на свой сервис. Клижан продължи да играе солидно, печелейки своите сервис геймове. Световният номер 1 обаче успя да нанесе своя удар в най-подходящия момент. Финалистът от миналата година върна пробива в деветия гейм, а след това изравни за 5-5. В последвалия тайбрек Мъри демонстрира огромната си класа и приключи срещата след 7-3 в своя полза. Така той се класира за следващата фаза, където го чака ново тежко предизвикателство. Съперник на лидера в схемата ще е аржентинецът Хуан Мартин дел Потро.