Гол в последните секунди донесе точка на Мексико срещу Португалия (видео)

20:03

Европейският шампион Португалия стартира участието си на Купата на Конфедерациите с равенство - 2:2, с Мексико във втория двубой от Група "A" на надпреварата. Кристиано Роналдо и компания на два пъти повеждаха в резултата след попадения на Рикардо Куарешма (34') и Седрик Соарес (87'). Хавиер Ернандес (42') и Ектор Морено (91') обаче успяваха бързо да възстановят равенството, като вторият гол за мексиканците дойде в добавеното време на срещата, която се игра на "Казан Арена".

Голямата звезда на "мореплавателите" Кристиано Роналдо, който е централна тема в последните дни заради информацията, че иска да напусне Реал Мадрид, очаквано е титуляр за Португалия. Той ще си партнира в предни позиции с Луиш Нани и Куарешма.

Хавиер Ернандес-Чичарито води атаката на Мексико.

Преди началото на двубоя двата тима отдадоха почит към жертвите от големия горски пожар в Португалия.

"Ел Триколор" стартира по-активно, като отборът владееше повече топката и атакуваше по-често, но това не бе материализирано в създаването на чисти положения пред Руи Патрисио. В 21-вата минута Пепе изведе Португалия напред, след като направи добавка след мощен удар на Кристиано Роналдо, който рикошира в напречната греда. Попадението обаче бе отменено заради засада, след като ситуацията бе разгледана от видео асистент реферите.

Португалия заигра доста по-силно след тази ситуация и положенията пред Очоа зачестиха. Стражът спаси веднъж вратата си, след като центриране на Карвальо рикошира в главата на Салседо и придоби опасна траектория. В 34-ата минута Роналдо бе изведен отляво и със страхотно движение звездата на Реал елиминира трима бранители и пусна топката към Куарешма, който бе оставен сам. Футболистът на Бешикташ вкара хладнокръвно за 1:0. Няколко минути след това Куарешма пропусна да удвои.

Три минути преди почивката Хавиер Ернандес изравни резултата, след като засече с глава добро центриране на Вела отдясно. В добавеното време на първата част Чичарито пропиля страхотна възможност да направи пълен обрат, след като стреля много неточно от чиста позиция.

През второто полувреме Мексико опита да наложи контрол, но положения липсваха. В края португалците вдигнаха темпото и първо Андре Силва пропусна добра ситуация, а в 86-ата минута Седрик Соарес изравни. Желсон Мартинс центрира отдясно, а Ерера не се намеси добре и само спря топката за футболиста на Саутхамптън. Соарес стреля и след нов рикошет в крака на Ерера топката се озова във вратата на Очоа. Голът отново бе разгледан от видео асистента, но този път всичко бе редовно.

В добавеното време Мексико стигна до изравнителн гол, след като Ектор Морено засече с глава центриране от корнер.

Португалия: Патрисио, Герейро, Пепе, Фонте, Соарес, Моутиньо (58'-Адриен Силва), Карвальо, Андре Гомес, Нани (58'-Желсон Мартинс), Куарешма (82'-Андре Силва), Роналдо

Мексико: Очоа, Салседо (67'-Араухо), Д. Рейес, Морено, Лаюн, Ерера, Дос Сантос, Гуардадо, Хименес (78'-Пералта), Вела (58'-Джовани дос Сантос), Ернандес