ЦСКА-София демонстрира класа! "Армейците" удариха Зенит (видео)

20:55

ЦСКА-София победи Зенит с 2:1 в контрола, която се провежда на австрийска земя. Резултатът откри Андрей Панюков в 16-ата минута, а секунди преди края на първата част Фернандо Каранга изравни. Кевин Меркадо донесе успеха на "армейците" с попадение в 63-та минута.

В началните минути руснаците допуснаха две груби грешки в отбрана, но Каранга не се възползва от тях. Първа нападателят на червените шутира неточно, а след това успя да "открадне" топката от защитник на Зенит, но се провали при опита си да излъже Лодигин.

В 8-ата минута и българската отбрана допусна груба грешка, след която Кокорин стреля фронтално от десетина метра, но над напречната греда. Три минути по-късно Бодуров изпусна Кокорин, но Китанов излезе добре и се справи с опасната ситуация, избивайки в корнер. След него последва разбъркване и нов ъглов удар, но в крайна сметка отбраната на ЦСКА-София се справи с моментния натиск на руснаците.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Китанов изби центриране отляво, а за Панюков не бе проблем да вкара при добавката от 3-4 метра. Само 180 секунди по-късно Ернани стреля отдалеч, Китанов изби, но Панюков този път изпусна да вкара с добавка.

След тези две ситуации последваха силни няколко минути за червените. Първо Каранга получи отличен пас и стреля, Лудигин изби топката, която се удари в напречната греда и се върна при червения нападател, който вкара, но реферът отмени попадението заради изключително спорна засада. Секунди по-късно бранител на Зенит допусна груба грешка при връщане към своя вратар, тъй като Каранга му пресече паса, но впоследствие не успя да преодолее руския страж, останал очи в очи с него.

До края на полувремето тимът на Стамен Белчев продължи да играе по-добре и в 45-ата минута логично стигна до изравнителен гол. Новото попълнение Енрике преодоля двама противникови футболисти и подаде вдясно към Десподов, който от своя страна с едно докосване центрира към Каранга и таранът реализира за 1:1 от 3-4 метра.

Втората част започна равностойно, като двата отбора си размениха по един шут над вратите. В 53-ата минута обаче червените можеха да осъществят пълен обрат, когато Меркадо намери Каранга, който си спря топката и стреля от 8-9 метра, но покрай лявата греда.

В 60-ата минута Роберто Манчени смени почти целия си титулярен състав, а само 120 секунди по-късно ЦСКА-София можеше да вкара втори гол. Каранга за пореден път отне топката на противников бранител, този път от Никита Какоев, нахлу в наказателното поле и стреля, но в аут.

Нищо не бе в състояние да спаси руснаците в 63-ата минута, когато Кевин Меркадо вкара втори гол за червените след диагонален шут по земя. Две минути по-късно Панюков нацели дясната греда след удар от границата на наказателното поле.

Повече попадения не паднаха до края. Възпитаниците на Стамен Белчев записаха престижен успех.

ЦСКА-СОФИЯ - ЗЕНИТ 2:1

0:1 Андрей Панюков 16
1:1 Фернандо Каранга 45
2:1 Кевин Меркадо 63

ЦСКА-София: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Резерви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма

Зенит: Лодигин, Анюков, Новоселцев, Хави Гарсия, Кришито, Ернани, Маурисио, Панюков, Шатов, Молло, Кокорин