Германия и Чили продължават в Купата на Конфедерациите

20:05

Германия и Чили са полуфиналистите от Група В на турнира за Купата на Конфедерациите, който се провежда в Русия.

В Сочи немските футболисти се наложиха над Камерун с 2:0. Халфът на Хофенхайм Керем Деримбай откри резултата малко след почивката с изстрел от границата на наказателното поле, а африканските "лъвове" останаха с човек по-малко в 64-ата минута, когато Ернест Мабука получи директен червен картон. Малко по-късно Тимо Вернер покачи на 2:0 за Германия с глава, а с 10 души Камерун успя да върне един гол чрез Венсан Абубакар в 79-ата минута. 120 секунди по-късно обаче Бунестима реши спора с трети гол в срещата и втори на Вернер.

Другият мач от групата между Чили и Австралия се игра в Москва и не излъчи победител - 1:1. Германия финишира на върха в групата и в полуфиналите на 29 юни ще се изправи срещу Мексико. Ден по-рано Чили и Португалия ще определят първия финалист в турнира.