Ливърпул на крачка от влизане в групите на ШЛ (видео)

08:15

Ливърпул се наложи с 2:1 като гост над германския клуб Хофенхайм в първа среща от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. 18-годишният десен бек Трент Александър-Арнолд даде аванс на мърсисайдци с гол от фаул в 35-ата минута, а резервата Джеймс Милнър в 74-ата за Ливърпул бе точен за 0:2. Появилият се през второто полувреме в игра Марк Ут пък стана автор на попадението за германския тим три минути преди края.

Мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, ако Андрей Крамарич бе превърнал в гол отсъдената в 11-ата минута в полза на Хофенхайм дузпа. Симон Миньоле обаче отрази изстрела от бялата точка, а след това англичаните взеха своето, макар че в заключителните минути позволиха на съперника си да се върне в мача.

Мърсисайдци бяха без бразилската звезда Филипе Коутиньо. Официалната версия за отсъствието му е травма в гърба, но за никого не е тайна, че Коутиньо може до края на трансферния прозорец да премине в Барселона.