Класика за Левски при гостуването на Пирин (видео)

20:27

Пирин Благоевград загуби категорично у дома от  Левски в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Двубоят приключи при резултат 3:0 за състава на Делио Роси.

Нападателят на Жуниор Мапуку се превърна в герой за тима. Бившият играч на Берое влезе резерва на стадион "Христо Ботев", но въпреки това вкара хеттрик за първия успехи на сините далеч от "Георги Аспарухов".

Черната сила, както се нарича той, отбеляза първото си попадение в 74-ата, когато бе точен с пета, а голът му бе първи в шампионата, след като досега имаше две попадения в Лига Европа.

След това бившият играч на Берое удвои в 80-ата минута, а в 90-ата минута вкара своя първи хеттрик за 26-кратните шампиони. Така сините прекъснаха серията си от четири поредни гостувания през този сезон без отбелязан гол. Столичани не се бяха разписвали при визитите на Сутиеска (Черна гора) - 0:0 и Хайдук Сплит 0:1 от Лига Европа, както и в първенството срещу Локомотив Пловдив - 0:0 и Верея - 0:2.

Стартови състави:

Пирин: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Тодор Паланков, Тодор Траянов, Радослав Кирилов, Даниел Младенов, Станислав Костов

Левски: Божидар Митрев, Молаш Цветкович, Димитър Пиргов,  Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Сержиу Буш