Верея излъга Локо Пловдив (видео)

17:41

Верея Стара Загора победи у дома Локомотив Пловдив  1:0 в мач от поредния кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато се разписа резервата Валери Домовчийски. Срещата не бе изпълнена с много положения и домакините трябва да са повече от доволни от трите точки, които дойдоха на практика от единственото им чисто положение.

През първата част гостите бяха по-активният тим и можеха да открият резултата в 34-ата минута, когато удар с глава на Пламен Николов бе спасен на голлинията от Георги Аргилашки. След почивката домакините изравниха играта и така в 67-ата минута се възползваха от единственото си чисто положение. Тогава Здравко Илиев стреля от дистанция. Ударът затрудни Илко Пиргов и той не можа да парира добре топката, която попадна на крака на Домовчийски, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача темпото спадна и смърфовете не успяха да намерят правилния път към изравняването.

По този начин Верея записа трета победа от началото на шампионата и вече има актив от десет точки в класирането, което му отрежда пета позиция. Локо (Пловдив) пък регистрира втора загуба и е с едно място по-надолу с осем.

Стартови състави:

Верея: 96. Аргилашки, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Бен Джемиа, 15. Слаев, 20. Бенгюзов, 8. Балде, 7. Андонов, 14. Нургалиев, 11. Йорданов, 9. Фенуш

Локо Пловдив: 1. Пиргов, 6. Пашов, 22. Николов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов