Левски спечели турнира „Форд Мото Пфое“, печелейки всички свои срещи (видео)

16:51

Левски победи Каляри с 2:1 в сблъсък за първото място на турнира Форд Мото Пфое за деца, родени 2002 година, който се проведе на "Герена". И двата отбора имаха по шест точки след победи над Лудогорец и Септември.

Момчетата на Левски поведоха в 15-ата минута, гостите изравниха в 30-ата, но три минути след почивката домакините отбелязаха нов гол, който се оказа последен в срещата. Тя бе прекъсната в самото начало заради силната буря, която се разрази в София, но 15 минути по-късно играта бе подновена. В предните си две срещи 15-годишните футболисти на Левски победиха Лудогорец и Септември съответно с 1:0 и 3:0.

Турнирът се организира със съдействието на италианското посолство в България и посланикът Стефано Балди, а младите таланти бяха наблюдавани от скаути на редица клубове от италианската Серия А като Милан, Фиорентина, Аталанта и Перуджа.