Сърбия се класира за 1/2-финалите на Евробаскет

09:41

Мъжкият национален отбор на Сърбия се класира за полуфиналите на Евробаскет. В последния четвъртфинал от надпреварата, игран в Истанбул, бронзовите медалисти от последното първенство на Стария континент победиха категорично състава на Италия с 83:67.

След равностойно начало на срещата, постепенно сърбите взеха инициативата и на почивката водеха с 11 точки – 44:33. През второто полувреме „плавите“ успяха да задържат аванса си и в крайна сметка да стигнат до крайния успех.

Най-резултатен за Сърбия бе Богдан Богданович, който записа 22 точки, 6 борби и 4 асистенции. С 13 точки и 6 борби пък се отличи Милан Мачван. За „адзурите“ Марко Белинели вкара 18 точки, а 15 добави Луиджи Датоме.

В спор за място на финала сърбите ще срещнат състава на Русия, който победи Гърция със 74:69. В другия полуфинал пък сили ще премерят отборите на Испания и Словения.