Монтана изхвърли Черно море от Купата на България

18:31

Отборът на Черно море отпадна от турнира за Купата на България още на 1/16-финалите, след като загуби гостуването си на Монтана с 1:2. Наставникът на варненци Георги Иванов реши да даде почивка на двама от основните си футболисти за този двубой - капитана Георги Илиев и нападателя Цветелин Чунчуков, които не попаднаха в групата за срещата.

На Градски стадион в Монтана домакините започнаха силно и поведоха в резултата в 23-та минута чрез Атанас Илиев. Моряците успяха да стигнат до изравнителен гол чак в 88-та минута, когато Марек Кузма се разписа и по всичко изглеждаше, че ще се стигне до продължения, но само минута по-късно Петър Атанасов вкара втори гол за Монтана и класира втородивизионния отбор напред.

От надпреварата отпадна още един елитен тим - Верея. Възпитаниците на Илиан Илиев загубиха гостуването си на Локомотив София с 1:2, след като Иво Иванов и Николай Цветков от дузпа вкараха за железничарите, а Еркебулан Нургалиев се разписа между двете попадения за домакините.