Рома разби Беневенто като гост (видео)

21:22

Беневенто претърпя ново тежко поражение в Серия "А". След като преди броени дни тимът бе разгромен с 0:6 от Наполи на "Сан Паоло", тази вечер Беневенто загуби с 0:4 при домакинството си на Рома в мач от 5-ия кръг на италианското първенство.

Един Джеко бе в основната на повечето интересни моменти пред вратата на Беневенто, като реализира два гола, уцели две греди и изтормози противниковата отбрана. Домакините си отбелязаха два автогола, до които се стигна след подавания към Джеко. Босненският нападател изведе джалоросите напред в резултата в 22-ата минута, а в 35-ата минута Фабио Лучони си отбеляза автогол. Седем минути след паузата Джеко вкара втория си гол в двубоя. В 74-ата минута и Лоренцо Венути си отбеляза автогол, с което оформи крайния резултат в срещата.

Столичани вече имат три победи от четири срещи дотук (те са с мач по-малко) и временно се изкачиха на пето място в класирането с 9 точки. Беневенто остава без спечелена точка на последната 20-а позиция, а головата разлика на тима вече е 1:14.