Барселона спечели убедително и срещу Херона (видео)

23:11

Отборът на Барселона продължи отличното си представяне от началото на сезона в испанската Примера дивисион, след като се наложи убедително с 3:0 като гост на Херона в мач от 6-ия кръг на шампионата. Така каталунците остават еднолично на върха в класирането с пълен актив от 18 точки.

Резултатът на "Мюнисипал де Монтиливи" бе открит в 17-ата минута, когато Бенитес Адай си вкара автогол. В началото на второто полувреме домакините си отбелязаха още един автогол, този път дело на вратаря Горка Ираисос.

Крайният резултат оформи Луис Суарес в 69-ата минута. Това бе 6-ти пореден успех за Блаугранас в Ла Лига.

Херона остава на 15-а позиция с 5 точки.

Херона - Барселона 0:3

0:1 Бенитес Адай '17 (автогол)

0:2 Горка Ираисос '48 (автогол)

0:3 Луис Суарес '69