България изпусна да победи Русия на Евроволей 2017

17:45

Женският национален отбор на България загуби от Русия с 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 21:25, 13:15) в последния си мач от груповата фаза на Евроволей 2017 в Баку. Възпитаничките на Иван Сеферинов изпуснаха множество шансове да запишат победа над действащия европейски шампион и да играят директно на 1/4-финал.

Двубоят започна добра за "лъвиците", които взеха първата част на 21 точки, но рускините отвърнаха с 25:20 във втория гейм. Българските волейболистки показаха характер в третия гейм, за да го спечелят с 25:23, след което започнаха силно и в четвъртия, като поддържаха преднина от 5 точки до решаващите моменти, когато допуснаха серия от грешки и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него отново родните националки имаха добра преднина от три точки, но я изпуснаха и в крайна сметка загубиха.

По този начин България завършва на второ място в група С на Евроволей с актив от две победи и една загуба, и ще играят плейоф за влизане в 1/4-финалите на надпреварата. Техен съперник в плейофа ще бъде Германия или Полша.