Спартак и Ливърпул не се победиха в Москва (видео)

21:10

Ливърпул не успя да запише първа победа след завръщането си в Шампионската лига. След като изпусна по наивен начин Севиля на старта, сега не намери пътя към успеха при гостуването си на Спартак Москва. Срещата завърши 1:1, като и за двата отбора това бе второ равенство в група "Е".

Руснаците откриха резултата в 23-ата минута, след като Фернандо се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Две минути по-късно Садио Мане прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. В 31-ата минута Филипе Коутиньо направи двойно с Мане и с красив удар изравни резултата.

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов бе титуляр за Спартак и остана на терена до 85-ата минута, когато бе заменен от Мелгарейо. Той бе активен през първото полувреме, когато повечето атаки минаваха през него. Малко преди първия гол в мача той се измъкна по лявото крило и центрира опасно, бранител на Ливърпул успя да изчисти, а след това дойде фаулът, от който бе открит резултата.

В другия мач от групата Севиля победи у дома Марибор с 3:0.

Стартови състави:

Спартак: Ребров, Бокети, Кутепов, Жикия, Ешченко, Ташчи, Фернандо, Пасалич, Ивелин Попов, Самедов, Луис Адриано

Ливърпул: Кариус, Александър-Арнолд, Матип, Ловрен, Морено, Джан, Хендерсън, Коутиньо, Салах, Мане, Фирмино