Ботев попари Витоша с два късни гола (видео)

20:28

Ботев Пловдив постигна трудна победа като гост над Витоша (Бистрица). Мачът от 11-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 4:2 в полза на "канарчетата". Възпитаниците на Николай Киров извоюваха успеха в даденото продължение на срещата, когато вкараха две попадения.

Фернандо Виана изведе "канарчетата" напред във втората минута, а четири минути по-късно Даниел Пеев изравни от дузпа. В 53-ата минута Виана отбеляза втори гол за пловдивчани. В 66-ата Цанков върна равенството, а в даденото продължение Стивън Петков и Лазар Марин донесоха победата на пловдивчани - 2:4.

Гостите от Пловдив поведоха още във втората минута. Йордан Минев намери отлично Виана, който с глава опъна мрежата за 0:1.

Радостта на Ботев бе твърде кратка, тъй като домакините изравниха в 6-ата минута. Автор на гола бе Пеев от дузпа за нарушение срещу Гьонов. При тази ситуация съдията даде сериозно рамо на Витоша, тъй като преди да влезе в наказателното поле, ясно се видя, че Гьонов спира топката с ръка.

В 22-ата минута "жълто-черните" бяха близо до второ попадение, но късметът на Бризола му изневери. Техничен удар на играча премина на сантимерти от страничния стълб.

В 32-ата минута новакът в елита спокойно можеше да вкара втори гол. Василев изведе Петров на чиста позиция, но последният не намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно гостите върнаха жеста. Ндонгала намери Густаво Афонсо на голова позиция, но състезателят на "канарчетата" търколи топката и за стража на Бистрица Василев не бе проблем да улови.

В 53-ата минута Виана отново демонстрира голмайсторските си умения. Нападателят преодоля с поемането бранител на Витоша и с плътен удар по диаголала покачи на 1:2.

В 66-ата минута бистричани за втори път успяха да се върнат в мача. Даниел Пеев изведе майсторски Цанков, който опъна мрежата зад Иван Чворович за 2:2.

В 81-ата минута Йордан Минев изчисти на метър от голлинията и предотврати трети гол във вратата на Чворович.

В самия край на срещата Ботев можеше да изравни, но стражът Василев се понрави с поредна добра намеса и неутрализира опасността.

В даденото продължение Ботев все пак успя да извоюва ценния успех като отбеляза два гола. Първи се разписа Стивън Петков, който се възползва от прецизно центриране от страна на Ндонгала. Малко по-късно Лазар Марин повтори упражнението за крайното - 2:4.

ВИТОША - БОТЕВ ПД 2:4