Халеп подчини Шарапова от осмия опит

14:00

Втората ракета в света Симона Халеп записа първи успех в кариерата си срещу Мария Шарапова. Румънката се наложи убедително над рускинята с 6-2, 6-2 за 72 минути в двубой от трети кръг на турнира в Пекин.

Халеп направи три пробива в първия сет и два във втория, а на свой сервис загуби само един гейм в първата част.

За нея това е първа победа в осем срещи с Шарапова, която за последно я надви на старта на Ю Ес Оупън през август. За място в полуфиналите на турнира в Пекин Халеп ще спори с победителката от мача Дария Касаткина - Агнешка Радванска. По-рано днес Елена Остапенко победи Сам Стоусър с 6-3, 7-5, Шуай Пън елиминира Моника Никулеску с 6-3, 6-2, а Каролин Гарсия се наложи над Елизе Мертенс със 7-6, 6-4.