Кливланд загуби в първата си контрола

10:08

Отборът на Кливланд Кавалиърс загуби първата си контрола от подготовката за новия сезон в Националната баскетболна асоциация. В своята зала „Куикън Лоунс Арина“ финалистът от миналия сезон отстъпи с 93:100 от Атланта Хоукс. Дебют за Кавс направиха някои от новите попълнения Дерик Роуз, Дуейн Уейд, Джей Краудър и Джеф Грийн, а суперзвездата на тима ЛеБрон Джеймс не взе участие в мача.

Иначе срещата започна отлично за домакините, които набързо натрупаха двуцифрена преднина. В края на първата част Атланта все пак успя да стопи част от пасива – 20:28 в полза на Кавс.

Играчите на Кливланд продължиха да водят в резултата до края на полувремето, което дойде при 50:47 в тяхна полза. В началото на третата част обаче дойде и обратът и след много силна серия гостите взеха водачеството, което не изпуснаха до края на мача.

Най-резултатен за победителите бе немският национал Денис Шрьодер, завършил с 18 точки. За домакините Кей Фелдър вкара 13 пункта, а с 12 точки, 5 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка се отличи тежкото крило Кевин Лав.