Гол в 3-ата минута сложи край на мечтите на България за участие на Мондиал 2018 (видео)

23:38

Националният отбор на България загуби от Франция с 0:1 в последната си домакинска квалификация за Мондиал 2018, играна на Националния стадион "Васил Левски". Лъвовете имаха минимални теоретични шансове за класиране на Световното първенство преди този двубой, но след това поражение вече официално остават извън шампионата в Русия.

Двубоят започна лошо за нашите, след като още в третата минута халфът на петлите Блез Матюиди откри резултата с изстрел от малък ъгъл след асистенция на Антоан Гризман. Гостите доминираха през първата част и имаха още няколко добри възможности за гол, но не ги реализираха.

Играчите на България стигнаха до отличен шанс за изравняване малко преди почивката, но изстрелът с глава на Георги Костадинов от близко разстояние бе отразен от Юго Лорис.

След почивката възпитаниците на Петър Хубчев заиграха по-силно и натиснаха именития си съперник, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол и в крайна сметка записаха първо домакинско поражение в този цикъл квалификации.

В другите два мача от групата Швеция разби Люксембург с 8:0, а Холандия победи Беларус с 3:1 като гост.

Франция води в класирането с 20 точки, Швеция е с точка по-малко, а Холандия е на трета позиция с 16 точки. България ще завърши на 4-то място в групата, като последният ни мач в Люксембург след три дни е без никакво значение.

България - Франция 0:1

0:1 Блез Матюиди '03