Гофен спечели втори турнир в Азия в рамките на две седмици

18:01

Давид Гофен победи Адриан Манарино с 6-3, 7-5 за 84 минути и завоюва втора титла за две седмици и първа в кариерата си на ниво АТР 500.

Гофен, който миналата неделя стана победител в Шънчжън, прибави още 200 точки към актива си днес в Токио и увеличи значително своите шансове да намери място в заключителния турнир в Лондон през ноември. В началото на седмицата белгиецът беше 13-и в годишната ранглиста, а вече е осми, измествайки Пабло Кареньо Буста. Победната серия на Гофен нарасна на девет мача, а следващата седмица ще играе в Шанхай, където първи негов съперник ще бъде Жил Симон. Днешната титла на 26-годишния Гофен е четвърта в кариерата му. Междувременно стана ясен противникът на Рафаел Надал във втори кръг на Мастърса в Шанхай. Испанският левичар ще играе с Джаред Доналдсън, който надделя над Пабло Куевас с 6-7, 6-4, 6-4. Надал тази седмица отстрани Григор Димитров в Пекин, а следващата седмица може отново да спори с първата ни ракета, ако и двамата стигнат до 1/4 финалите в Шанхай.