Австралия пребори Сирия и запази шансовете си за Мондиала (видео)

16:39

Австралия се наложи над Сирия с 2:1 на свой терен след продължения и си осигури участие в баражите за място на Световното първенство в Русия догодина.

Заради войната в Сирия първият мач между двата отбора се игра в Малайзия и завърши 1:1, а резултатът в редовното време днес бе същия, след като Омар Ал Сома даде преднина на гостите още в 6-ата минута, а Тим Кейхил възстанови равенството в 13-ата. Кейхил се превърна в героя на срещата, отбелязвайки втори гол в двубоя в 109-ата минута. Сирийците играха с човек по-малко от 94-ата минута, когато Махмуд Ал Мавас получи втори жълт картон.

Кейхил вече има 50 гола за националния си отбор, който в заключителната фаза от квалификациите ще играе с четвъртия отбор от зона КОНКАКАФ - САЩ, Панама или Хондурас.

Австралия е играла четири пъти досега на световни шампионати. През 1974, 2010 и 2014 г. отборът не успя да излезе от групите, а през 2006 г. стигна до 1/8 финалите. Участие на Мондиала досега си гарантираха 17 отбора - Русия като домакин, Белгия, Бразилия, Мексико, Иран, Япония, Южна Корея, Саудитска Арабия, Германия, Англия, Испания, Нигерия, Коста Рика, Полша, Египет, Исландия и Сърбия.