17:34

Фланговият футболист Антон Огнянов се присъедини към отбора на Черно море. Крилото ще изкара пробен период при “моряците”, след който спортно-техническият щаб ще прецени дали футболистът ще подпише договор с клуба.

Треньорът Емануел Луканов иска да види в какво физическо състояние е 29-годишният Огнянов преди да бъде привлечен в състава на Черно море.

Бившият играч на Левски, Берое и Дунав направи днес първа тренировка с варненци.

Междувременно юношите младша възраст на Черно море записаха разгромна победа при домакинството си на Добруджа в изтеглен мач от 6-ия кръг на Елитната група до 15 години. „Моряците“ на Иван Николов сгазиха съперника с 6:0 на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Тони Иванов откри резултата в 18-ата минута след центриране от корнер. След почивката варненци вкараха цели пет гола. Петър Иванов покачи на 2:0, а Красимир Антонов направи класиката. Еркан Мъстънов реализира за 4:0, а Антонов вкара втория си гол в мача за 5:0. Крайния резултат оформи Берк Джевджет, който се разписа с удар близо до аутлинията.

Треньорът на Черно море Иван Николов похвали своите възпитаници за добрата игра срещу един от силните тимове в групата на зона Североизток.

В следващия кръг Черно море гостува на Спартак 1918. Варненското дерби в тази възраст е на 21 октомври от 14 часа на стадион „Локомотив“.

Съставът на Черно море: Самуел Стоянов, Теодор Йорданов, Наско Красимиров, Петър Иванов, Кирил Георгиев,  Стилиян Чалъков, Денислав Славов, Тони Иванов, Йордан Дженев, Берк Джевдет, Еркан Мъстънов (Пламен Стоилов, Красимир Антонов, Даниел Тодоров, Светлин Желев, Денислав Байчев, Виктор Христов, Благовест Димитров).