Младежите ни завършиха наравно с Казахстан

19:11

Младежкият национален отбор по футбол до 21 години направи равенство 1:1 при гостуването си на Казахстан в квалификация за Европейското първенство през 2019-та година.

Възпитаниците на Антони Здравков имаха нужда от задължителен успех в Астана, след като спечелиха само една точка от първите си две домакинства в квалификациите срещу тимовете на Люксембург и Казахстан. Двубоят обаче не се разви добре за "лъвовете", които изостанаха в резултата в 76-та минута, когато Бактиор Заинудтинов изведе домакините напред. Българският тим все пак избегна поражението, благодарение на гол на Венцислав Керчев минута преди края на редовното време.

По този начин след три изиграни мача България заема предпоследното 5-то място в своята група с актив от две точки. Лидер е Франция с 9 точки, пред Словения със 7 и Казахстан с 6. В следващия си мач младежите гостуват на Франция на 9 ноември.