Ман Сити продължи победната си серия (видео)

23:55

Манчестър Сити продължава победната си серия, след като надделя над Наполи с 2:1 в сблъсък от група "F" на Шампионската лига и записа 10-ти пореден успех на сметката си и 3-ти в този турнир.

Двата тима направиха доста приятен за окото мач, изпълнен с много положения и интересни моменти. Домакините на "Етихад" поведоха с голове на Рахим Стърлинг в 9-ата и Габриел Жезус в 13-ата минута. След това гостите получиха две дузпи. Първата в 38-ата минута бе пропусната от Дрис Мертенс, а Амаду Диавара реализира втората в 73-ата минута, но Наполи така и не успя да се добере поне до равенството.

В крайна сметка Манчестър Сити си осигури победата и с пълен октив от 9 точки е на върха в класирането в групата. За Наполи пък това бе второ поражение и отборът има 3 точки, като се намира на 3-ото място в таблицата.

В другата среща от групата Фейенорд загуби като домакин от Шахтьор Донецк с 1:2.