Мбапе счупи 20-годишен рекорд

11:47

Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе подобри 20-годишен рекорд в Шампионска лига.

18-годишният нападател се разписа при снощната победа на ПСЖ с 4:0 като гост на Андерлехт и вече има 8 гола в 12 мача в надпреварата. По този начин той се превърна в най-резултатния тийнейджър в най-силния европейски клубен турнир. До момента постижението беше дело на бившия нападател на Барселона Патрик Клуйверт.

Две от попаденията на Мбапе са за ПСЖ, а останалите шест с екипа на Монако. През лятото той премина на "Парк Де Пренс" под наем със задължителна откупна клауза за 180 милиона евро, което ще го превърне във втория най-скъп футболист в историята на футбола след съотборника му Неймар.

"Щастливи сме от победата", заяви треньорът Унай Емери. "Много съм доволен от малките детайли и от отборната игра. Първото полувреме не беше идеално от гледна точка на контрола на топката, а контрите на Андерлехт ни затрудниха. Но след почивката балансирахме представянето си и показахме тактическа дисциплина. Голът на Мбапе в 3-ата минута ни помогна много", каза още Унай Емери.