Исторически успех за българския футбол! Лудогорец повали Брага в Португалия (видео)

23:59

Родният шампион Лудогорец продължава със солидното си представяне в груповата фаза на турнира Лига Европа. В третия си мач от група "C" разградчани постигнаха изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на португалския Спортинг Брага. Успехът бе и исторически, тъй като бе първи за български клубен отбор в Португалия.

Иначе днес играчите на Димитър Димитров-Херо показаха много добра игра и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

Козмин Моци даде преднина на орлите в 26-ата минута, засичайки с глава центриране на Вандерсон. В 56-ата минута Лудогорец подпечата победата си с второ попадение. То обаче бе дело на футболиста на домакините Раул Силва, който си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти топката след удар на Джоди Лукоки.

След днешния успех българският шампион оглави класирането в групата с актив от 7 точки, докато Брага е на второто място с 6 пункта. В другия мач немският Хофенхайм победи с 3:1 Истанбул Башакшехир и заема трета позиция с 3 точки, докато турският тим е последен с 1. В следващия кръг Лудогорец ще домакинства на Спортинг Брага, като двубоят е на 2 ноември на " Лудогорец Арена" в Разград.

Брага - Лудогорец 0:2

0:1 Козмин Моци '25

0:2 Раул Силва (автогол) '56