Борусия (Д) падна тежко в Хановер (видео)

18:52

Отборът на Хановер 96 записа домакинска победа над лидера в Бундеслигата Борусия Дортмунд с 4:2 в среща от 10-и кръг.

Жонатас даде преднина на домакините в 20-ата минута от дузпа, но седем минути по-късно Борусия стигна до изравнителен гол чрез защитника Дан-Аксел Загаду. Жонатас в края на полувремето асистира за гола на Илас Бебу, с който Хановер отново взе преднина. В 52-ата минута украинецът Андрей Ярмоленко отново върна Борусия в мача, но малко след това Загаду получи директен червен картон и остави гостите от Дортмунд с десет души на терена. Феликс Клаус направи 3:2 за Хановер след час игра, а в края на мача тогоанецът Бебу фиксира крайното 4:2 за домакините.

Борусия Дортмунд остава начело в класирането с 20 точки, Байерн със същия актив и мач по-малко е на втора позиция, следват Лайпциг и Хановер съответно с 19 и 18 т.