Байерн подчини 10 от Лайпциг (видео)

22:16

Шампионът Байерн Мюнхен постигна нова победа в първенството на Германия. В двубой от десетия кръг баварците спечелиха лесно с 2:0 у дома срещу 10 души от РБ Лайпциг и отново са лидери в класирането с актив от 23 точки.

В 11-ата минута Ариен Робен се откъсна сам срещу вратаря на гостите Петер Гулачи и беше фаулиран от Вили Орбан, който получи директен червен картон за нарушението си.

След този момент превъзходството на "червените" беше осезаемо и те лесно достигнаха до успеха, който отново ги изкачи на първото място в класирането в Първа Бундеслига. В 19-ата минута на срещата на стадион "Алианц Арена" колумбиецът Хамес Радригес се разписа за 1:0 с точен удар от наказателното поле след асистенция на Робен.

Точно 19 минути след това полякът Роберт Левандовски вкара за 2:0, реванширайки се за пропуските си, след подаване на Хавиер Мартинес.

След почивката Байерн контролираше изцяло събитията на терена, но не успя да реализира ново попадение във вратата на Лайпциг.

След поражението си в Мюнхен гостите са на трето място в класирането с актив от 19 точки.

В неделя са последните мачове от кръга. Тогава Вердер Бремен приема Аугсбург, докато Щутгарт е домакин на Фрайбург.