Оклахома падна в Денвър

09:59

Тимът на Денвър Нъгетс победи Оклахома Сити Тъндър със 102:94 у дома в последния днешен двубой от НБА. Ключова в срещата се оказа четвъртата част, в началото на която домакините вкараха 12 точки, а съперникът им само една.

Най-резултатен в срещата стана Кармело Антъни от тима на "гръмотевиците" с 28 точки. Крилото на Оклахома Сити вече има в актива си общо 24 385 пункта (24,7 средно на мач), с което изпревари Алън Айверсън в списъка с най-резултатни играчи в историята на НБА. 33-годишният Антъни вече е 24-и водещ реализатор в Асоциацията. Най-близо до него сега е Рей Алън с 24 505 точки, а от действащите баскетболисти пред него са само Винс Картър (24 578), ЛеБрон Джеймс (29 105) и Дирк Новицки (30 382).

Хюстън Рокетс надви Кливланд Кавалиърс на свой терен със 117:113. Асът на гостите ЛеБрон Джеймс контузи глезена си в началните минути, но остана на игрището и завърши с 33 точки и 7 асистенции. За "ракетите" пореден отличен мач изигра Джеймс Хардън, който стана автор на 35 точки, 11 борби и 13 асистенции и бе в основата на четвъртата поредна победа на Хюстън. С домакински успех се поздрави и Торонто Раптърс - 122:118 срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Демар Дероузън вкара 33 точки за победителите, а Джру Холидей от тима на "пеликаните" отбеляза рекордните в кариерата си 34 т.

Сакраменто Кингс надви минимално Филаделфия Севънти Сиксърс със 109:108, благодарение на кош на Де'Аарън Фокс няколко секунди преди финалната сирена. Вашингтон Уизардс пък записа шести успех за сезона, побеждавайки Лос Анджелис Лейкърс със 111:95. Джон Уол вкара 23 точки за столичани, а Ото Портър записа дабъл-дабъл - 20 точки и 11 борби.