Кливланд надигра Далас като гост

09:46

Отборът на Кливланд Кавалиърс спечели гостуването си на Далас Маверикс със 111:104. Решителна се оказа третата четвърт, която гостите от Охайо взеха с 12 точки разлика.

Кевин Лав завърши с 29 точки и 15 борби, дабъл-дабъл записа и ЛеБрон Джеймс - 19 точки и 11 борби. За Маверикс Харисън Барнс отбеляза 23 точки и овладя 12 борби.

Лидерите на Голдън Стейт Уориърс Кевин Дюрант, Клей Томпсън и Стеф Къри реализираха общо 74 пункта за успеха срещу Филаделфия Севънти Сиксърс. Дюрант вкара 29 т., Томпсън - 23, Къри - 22. Тази победа стана десета за "воините" за сезона и шеста поредна.

Сан Антонио Спърс разгроми Чикаго Булс на свой терен със 133:94. "Шпорите" спечелиха първата четвърт с 37:15, във втората отстъпиха с 26:32, но в следващите две отново имаха надмощие - 34:23 и 36:24. Пау Гасол стана най-резултатен в срещата с 21 точки и 10 борби. 20-годишният гард Джамал Мъри пък бе в основата на успеха на Денвър Нъгетс над Орландо Меджик със 125:107. Мъри завърши с 32 точки и това е рекорд за резултатност в кариерата му.

Новото попълнение на Лос Анджелис Лейкърс Лонзо Бол пък стана най-младият баскетболист в историята на НБА, оформил трипъл-дабъл. В мача срещу Милуоки Бъкс той записа 17 точки, 12 борби и 12 асистенции на възраст 20 години и 15 дни и така изпревари предното постижение на ЛеБрон Джеймс с пет дни. Рекордът на младия гард обаче не можа да помогне на "езерняците" да избегнат трето поредно поражение (90:98).

Тимът на Ню Йорк Никс се наложи убедително над Сакраменто Кингс със 118:91, а звездата на домакините Кристапс Порзингис реализира 34 точки, 24 от тях още през първата половина от мача.

Хюстън Рокетс взе реванш за поражението си от Мемфис Гризлис в края на октомври и този път победи опонента си със 111:96. Пореден силен мач изигра Джеймс Хардън, автор на 38 точки.